Rapid Competitie R2

Alleen fanatieke schakers op 2e rapidavond.

Op 9 december 2022 stond de tweede rapidavond van het seizoen op het programma. Bij de planning van het seizoen was geen rekening gehouden met het schema van het WK voetbal. Daardoor was de opkomst laag, velen kozen ervoor om naar de kwartfinale tussen Nederland en Argentinië te kijken. Maar met 6 spelers konden er toch nog 3 spannende rondes worden afgewerkt.

Winnaar van de avond was Johan ten Hoor, die al zijn partijen won. In de eerste ronde won hij van Tobias van Essen, terwijl Sander Bolhuis te sterk was Lucas van der Veen. Frans Huisman speelde tegen Kees Praagman. In een moeilijke stelling verbruikte Kees te veel tijd, waarna Frans het gemakkelijk won.

In de tweede ronde won Johan van Kees. Hij speelde de Gunsbergvariant van het 4 paardenspel (het boek had hij bij zich), en kwam goed uit de opening. In het vervolg won Kees een pion en dacht toen met een loperzetje een stuk te winnen, maar Johan had nog een heerlijke wending achter de hand, waardoor het geen stukverlies zou zijn, maar kwaliteitswinst. Daarna raakte Kees het spoor bijster en verloor kansloos. Frans won van Lucas, en Tobias van Sander.

In de laatste ronde won Kees van Sander en Tobias van Lucas. De beide ongeslagen spelers, Frans en Johan speelden tegen elkaar om de winst van de avond. Frans offerde in de opening een pion, waar Johan maar al te graag op in ging. Een pion is een pion zei hij na afloop. En dat bleek, Johan won.

In totaal zijn er nu 6 rondes gespeeld (van de in totaal 12) van de Rapid Competitie. Na gisteravond gaat Johan aan de leiding in dit klassement (opgemaakt met alleen de spelers die minimaal 1 keer hebben meegedaan).

Kees Praagman
10-12-2022

– O – O – O –

 
Hieronder de uitslagen van de tweede speeldag (09-12-2022) en helemaal onderaan deze pagina uiteraard de stand (bijgewerkt t/m ronde 6).

Uitslagen Ronde 4 t/m 6 dd 09-12-2022

RondeWitZwartUitslag
4Kees Praagman-Frans Huisman0-1
4Johan ten Hoor-Tobias van Essen1-0
4Sander Bolhuis-Lucas van der Veen1-0
RondeWitZwartUitslag
5Tobias van Essen-Sander Bolhuis1-0
5Johan ten Hoor-Kees Praagman1-0
5Lucas van der Veen-Frans Huisman0-1
RondeWitZwartUitslag
6Frans Huisman-Johan ten Hoor0-1
6Sander Bolhuis-Kees Praagman0-1
6Lucas van der Veen-Tobias van Essen0-1
PlaatsEindstand 9 decemberpunten
1Johan ten Hoor3
2/3Frans Huisman2
2/3Tobias van Essen2
4/5Kees Praagman1
4/5Sander Bolhuis1
6Lucas van der Veen0

 

Stand Rapid Competitie seizoen 2022-2023 bijgewerkt t/m ronde 6

Stand Rapid Competitie 2023-2024 na ronde 6

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrde
1Kees Praagman6510211.540.040.0
2Gerwin Fokkema6501170.037.037.0
3Marijn Swemmer6402158.036.036.0
4Tijmen Hofstra3300128.039.039.0
5Jeppe Teenstra3300128.038.038.0
6Frans Huisman6303124.034.035.0
7Theo Wolthekker6303124.032.034.0
8Sander Bolhuis6303104.033.031.0
9Tobias van Essen311182.031.033.0
10Bauke Koole110066.035.032.0
11Hidde van Viegen310261.028.028.0
12Geert Berghuis310257.029.029.0
13Jos Luchtenburg310253.030.030.0
14Sebastiaan de Jong610549.025.024.0
15Pieter Doller401340.026.027.0
16Johan ten Hoor301239.527.026.0
17Tom Waalewijn300325.023.025.0
18Ruud Poerstamper300323.024.023.0

– O – O – O –