Rapid Competitie 2023-2024

Op deze pagina is alle info met betrekking tot de Rapid Competitie te vinden.

Aanvang
Alle spelers die willen meedoen zijn welkom vanaf 19.30 uur, we beginnen om 19.45 uur. Belangstellenden die een keer mee willen doen kunnen zich bij Pieter Doller (pieterdoller@live.nl) aanmelden.

  • 2e avond Rapidschaak zonder winnaars van de 1e avond 22-01-2024 by Kees Praagman Categorie(ën): Rapid, Verslagen
    Vrijdag 19 januari werd de 2e rapidavond van het seizoen gespeeld. Bij afwezigheid van de winnaars van de eerste rapidavond, Tijmen en Jeppe Teenstra, deden Gerwin en Kees goede zaken. Beiden wonnen hun 3 partijen. 8 spelers melden zich aan het begin van de avond, daarmee kon er in twee groepen (ingedeeld op speelsterkte) geschaakt worden. In de tweede groep won Gerwin zoals gezegd al zijn partijen, voor Sander Bolhuis, die wel Sebastiaan en gastspeler Tom Waalewijn de baas was. In de eerste groep begon Kees goed met een winstpartij tegen Frans tegen wie hij vorige week nog remise week speelde. Marijn Swemmer won in een wilde partij van Theo Wolthekker. Daarna speelden Marijn en Kees tegen elkaar, Kees bereikte met wit een goede positie maar gaf een kwaliteit weg en kwam verloren te staan. Maar Marijn maakte de laatste fout en zo won Kees toch. Theo won van Frans. Voor de laatste ronde kwamen Bauke Koole en Pieter Doller nog meedoen. Bauke speelde laatste ronde tegen Theo en won, Pieter verloor van Kees. Marijn won zijn laatste partij tegen Frans.Na twee avonden gaat Kees aan de leiding voor de open Rapidtitel van schaakclub Leek met een kleine voorsprong op Gerwin en Marijn.
  • Eerste open Rapid avond goed bezocht 26-11-2023 by Kees Praagman Categorie(ën): Rapid, Verslagen
    24 november stond de eerste open Rapid-avond van het seizoen 23-24 op
    het programma. De opkomst was goed, bij het begin van de avond waren er
    15 deelnemers, waardoor 1 speler (de competitieleider) buiten de boot
    dreigde te vallen. De overige 14 werden op speelsterkte ingedeeld in 2
    groepen van 4 (Tijmen, Marijn, Pieter en Johan in groep 1 Frans, Sander,
    Sebastiaan en Theo Wolthekker van de SC Roden in groep 2) en de rest
    (Gerwin, Jos, Ruud, Jeppe Teenstra van de SC Roden, Hidde en oude
    bekende Geert Berghuis) in een groep van 6. Maar tijdens de eerste ronde
    appte Tobias van Essen dat zijn volleybalwedstrijd snel afgelopen was en
    dat hij nog mee kwam doen. Daardoor kon er alsnog in 4 groepen van 4
    geschaakt worden, door Hidde en Geert (die tegen elkaar speelden aan
    Tobias en Kees te koppelen. In de sterkste groep was clubkampioen Tijmen
    ongenaakbaar, met 3 uit 3 bleef hij Marijn Swemmer (2 uit 3), Johan ten
    Hoor en Pieter Doller (beide ½ uit 3) voor. In groep 2 was de strijd
    spannend, na twee rondes hadden Theo en Frans nog de volle buit
    binnengehaald ten koste van Sander Bolhuis en Sebastiaan de Jong. In de
    onderlinge partij in de 3^e ronde had Frans meer ruimte, maar Theo een
    stevige druk op de witte stelling. Frans trok de gecompliceerde stelling
    vakkundig naar zich toe en won groep 2 met een 100% score, Theo tweede
    met 2 uit 3 voor Sander (1) en Sebastiaan. Jeppe was in groep 3 met 3
    uit 3 te sterk voor Gerwin, Jos Luchtenburg en Ruud. In de laatste groep
    won Kees met 2½ uit 3 voor Tobias (1½) , Geert en Hidde. Al met al een
    gezellige avond met veel interessante partijen.

De stand na 6 ronden:

 

 

Stand Rapid Competitie 2023-2024 na ronde 6

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrde
1Kees Praagman6510211.540.040.0
2Gerwin Fokkema6501170.037.037.0
3Marijn Swemmer6402158.036.036.0
4Tijmen Hofstra3300128.039.039.0
5Jeppe Teenstra3300128.038.038.0
6Frans Huisman6303124.034.035.0
7Theo Wolthekker6303124.032.034.0
8Sander Bolhuis6303104.033.031.0
9Tobias van Essen311182.031.033.0
10Bauke Koole110066.035.032.0
11Hidde van Viegen310261.028.028.0
12Geert Berghuis310257.029.029.0
13Jos Luchtenburg310253.030.030.0
14Sebastiaan de Jong610549.025.024.0
15Pieter Doller401340.026.027.0
16Johan ten Hoor301239.527.026.0
17Tom Waalewijn300325.023.025.0
18Ruud Poerstamper300323.024.023.0

– O – O – O –